top of page
החתונה של יסמין ותומר.png
מחפשים רב רפורמי לחתונה?

​​​​

אנשים לא תמיד מבינים מה ההבדל בין רב רפורמי לרב קונסרבטיבי לחתונה. כשאתם מחפשים רב שיערוך טקס נישואין יהודי, כדת משה וישראל, רק בלי הרבנות, אתם בעצם מחפשים רב קונסרבטיבי.

הסגנון של טקס החתונה שאני עורך כרב קונסרבטיבי יכול להיות דומה מאוד לטקס של רב מהרבנות (רק קצת יותר יפה...). אם תרצו טקס שאינו שונה במאומה מטקס אורתודוקסי, אשמח לערוך אותו.

כמובן שאמליץ לכם להוסיף לטקס אלמנטים שיוויוניים כמו טבעת שהכלה נותנת לחתן או נוסח שיוויוני לכתובה בשפה העברית, אבל הבחירה על אופי הטקס תמיד תישאר בידכם.

קראו כאן על ההבדל בין רב רפורמי לרב קונסרבטיבי.

מבחר המלצות של זוגות שחיתן הרב בנדל:

אל הרב בנדל הגענו אחרי חיפושים ממושכים. רצינו טקס חופה המשלב את המסורת האורתודוקסית והרפורמית. בקשה מורכבת שהביאה אותנו לבדיקה של מספר ארגונים ורבנים שונים, אך לא מצאנו את החיבור הנכון. כאשר הבנו שהחיפוש שלנו צריך להתמקד בתנועה הקונסרבטיבית, שמו של הרב בנדל עלה מידי. בפגישה בביתו של אהוד בירושלים, זכינו לפגוש אדם מכבד, חייכן, שמשתף בדעותיו ועדיין תמיד בחר ללוות אותנו בשמחה ובענווה בדרך הנכונה לנו. דבר שהבהיר לנו כי מצאנו את הרב שלנו. ביצירתיות משותפת הרכבנו יחדיו את טקס החופה, שברגע האמת עמד בכל הצפיות. הרב דיבר דיברי טעם ומשמעות. נהננו, האורחים שיבחו - כל הכבוד! הרב בנדל, אנו מברכים עבורך שתזכה לקדש ולברך עוד זוגות רבים בענווה, בקלילות ובהתרגשות בהן אנחנו זכינו להינשא על ידך. תודה.

 

מיכל וליאור

אל הרב אהוד בנדל הגענו לאחר שחיפשנו עורך טקסים קונסרבטיבי, שמעביר את התוכן גם באנגלית (המשפחה שלי מחו"ל בעיקרה). לאחר שיטוט ברשת מצאנו את האתר של אהוד ועמוד הפייסבוק שלו, ושמחנו לראות שהוא אכן עורך טקסים דו-לשוניים, וקבענו להיפגש. מרגע הפגישה הראשונה בביתו בירושלים, הוקסמנו מגישתו לטקס הנישואים היהודי, מתוך כבוד והערכה למסורת, אך עם רצון לשלב אלמנטים שוויוניים התואמים לתקופתנו ולהשפקת עולמנו (למשל, כתובה בעברית ולא בארמית, והענקת טבעת ע"י הכלה כחלק אינטגרלי מהטקס). הבנו מהר מאד שזו אחת ההחלטות החשובות שנקבל לקראת נישואינו, ושריינו איתו את התאריך. בפגישתנו השנייה, כחודש לפני מועד החתונה, אהוד הסביר לנו בפירוט רב את כל הלכות טקס הנישואים, וכיצד הערב הולך להתנהל - משלב החתימה על הכתובה עם העדים והמשפחה, דרך הדלקת נרות החנוכה (נר רביעי...), ודרך טקס החופה עצמו ושבע הברכות. יצאנו בתחושה שאנחנו סגורים ומוכנים לקראת היום הגדול! ביום החתונה, אהוד הקדים להגיע לאולם האירועים, ודאג לשוחח עמנו לגבי תהליך החתימה על הכתובה וריכוז העדים. את טקס החתימה על הכתובה לא נשכח - טקס מרגש שלרוב לא מאד מובלט בחתונות, ולשמחתנו הנוהג של אהוד הוא לערב בתהליך את כלל האנשים הרלוונטיים משני צידי המשפחה. כך, 12 אנשים היו נוכחים בטקס האינטימי והיפה הזה, בו אהוד גם הסביר לאורכו מה משמעותו ההלכתית. טקס החופה עצמו היה מרגש מאין כמותו - אהוד החל בהדלקת נרות חנוכה, כך שכל הקהל הצטרף אליו בשירה (יצויין שקולו ערב ונעים - אלמנט קריטי למי שמנהל את טקס החופה!), ולאחר מכן ניהל במקצועיות וביסודיות את הטקס, כולל הסברים משמעותיים ומרגשים על שלבי הטקס, הן באנגלית ובעברית, ועם סיום הטקס ושבירת הכוס - קיבלנו המון (המון!) מחמאות על טקס החתונה עצמו - דבר שאיננו שכיח במחוזותינו. על כך תודתינו הכנה לאהוד, שנתן מימד מיוחד ומרגש ליום הגדול שלנו. מומלץ בחום!!

רפי ולינוי

התחתנו בנובמבר 2018 והיה לנו חשוב שהטקס יהיה מסורתי, אך לא דרך הרבנות. אל הרב בנדל הגענו דרך אחת הקבוצות בפייסבוק והוא אחת הבחירות הכי טובות שעשינו בחתונה. החל מהתהליך ועד הטקס עצמו - הרב בנדל מתנהל בחמימות, אדיבות ומקצועיות שאין שני להם. בשתי הפגישות שקיימנו לפני היום הגדול הוא היה שקוף והסביר בדיוק איך דברים יתנהלו, נתן לנו המון יד חופשית בניהול הטקס ובתוכן הכתובה והביא לידי ביטוי את ערך השיוויון שהיה לנו חשוב להדגיש בטקס. החופה הייתה מרגשת, לא ארוכה מדי, קלילה וכיפית! קיבלנו המון המון מחמאות על הרב בנדל והכי חשוב - נהנינו מאוד גם מהטקס וגם מהתהליך עצמו. ממליצים בחום 

רעות ויונתן

בחיים לא חשבתי שאקבל מחמאות בחתונה שלי על הטקס ועל הרב. אהוד בנדל אפשר לנו לעשות את החופה שתמיד חלמנו עליה - יהודית כדת משה וישראל, עם שוויון בין בני הזוג. 
התהליך היה נעים ונגיש, הרב הכיר אותנו לעומק והסביר לנו בפירוט על כל השלבים ומשמעות הטקס. הטקס היה מרגש ונינוח, עם המון תוכן ומשמעות שכל אורח התחבר אליו. הדמעות של האורחים זלגו מעצמן.. תודה לך, הרב בנדל, על ליווי מדויק וחופה שנוכל להתגעגע אליה.

 

אוריה ונעמי

רצינו לומר תודה מעומק הלב על החופה המרגשת שערכת עבורינו בדיוק לפני שבוע. אנחנו מקבלים מחמאות בלי סוף על החופה מהמשפחה והחברים וכמה שהיא הייתה מרגשת ועם משמעות. נתת משמעות מיוחדת לכל הטקס וזה משהו משלא נשכח לעולם. כל התהליך איתך היה נפלא! החל מהמיילים, השיחה בסקייפ, הזמן שהקדשת להיפגש איתנו ולהכיר אותנו כשהגענו לארץ לביקור ביוני, החתימה על הכתובה בערב החתונה וכמובן החופה עצמה. עוד לא נכחתי בטקס כל כך מיוחד ויפה עם רב שלא ממהר רק לקדש וללכת אלא מקדיש את הזמן לכל דבר ודבר ונותן משמעות מיוחדת לקידושין ולחופה. כך גם הרגישו האורחים שלנו ורבים מהם החלו לצלם את החופה באמצע משום שרצו מזכרת מהטקס.

תודה לך שוב שהפכת את יום חתונתינו לכה מיוחד.

שנה טובה וחג שמח,

שמרית וזאק

טקס חתימה על הכתובה.jpg
חתונה מדהימה.jpg
bottom of page