top of page

" היה לנו הטקס בדיוק כמו שחלמנו...

לבן השלישי שלנו החלטנו שנעשה עליה לתורה בכותל. זה התאים לנו ולמשפחה המורחבת שהגיעה מדרום אמריקה.רצינו טקס משפחתי, שוויוני, ישראלי. טקס שמאפשר חיבור למסורת ולהסטוריה היהודית מצד אחד, ומקום לביטוי אישי ומשפחתי מצד שני.

 

החלטנו על קיום הטקס בעזרת ישראל (קשת רובינסון) ועל הרב אהוד בנדל להוביל ולהנחות את הטקס.

 

נפגשנו עם הרב בנדל כמה שבועות לפני הטקס. אביתר קיבל מהרב בנדל הדרכה, הכוונה ובעיקר בטחון והבנה לקראת הטקס המשמעותי בחייו. כשהגענו לכותל ביום הטקס נרגשים הרגשנו שזהו רגע פרטי, משפחתי עם חיבור דתי יהודי וישראלי עמוק.הרב בנדל חיבר אותנו למקום ולרגע המיוחד והוביל אותנו בטקס בתחושה שאביתר הוא המרכז ואנחנו כולנו – גברים ונשים, הישראלים ובני המשפחה שהגיעו מחו"ל – כולנו שותפים לרגע המיוחד הזה.

 

הרב בנדל, בגמישות וסבלנות הוביל אותנו בטקס תוך שהוא מאפשר לנו חוויה משפחתית יוצאת דופן ומרגשת באופן מיוחד. הוא הנחה את הטקס כך שהיה בו מקום לכל אחד מבני המשפחה והוא שיקף בדיוק את החיבור המשפחתי והיהודי שלנו כמשפחה.

 

אביתר הוא בננו השלישי ולראשונה אנחנו חוגגים בהרכב משפחתי מלא. לכן היה לנו חשוב שבטקס הזה גם הצברים במשפחה וגם האורחים מחו"ל ירגישו נוח. רצינו טקס משפחתי, שוויוני, טקס שמאפשר חיבור למסורת ולהיסטוריה היהודית והישראלית מצד אחד ומקום לביטוי האישי והמשפחתי מצד שני – זה בדיוק מה שהרב בנדל עזר לנו לחוות.

 

תודה רבה!

משפחת גינסברג."

"שניה לפני שכולנו חוזרים חזרה לארה״ב רצינו להודות לך מקרב לב על הטקס המשמעותי והמרגש של בר המצווה של בן.

 

תודה שהצלחת ברגישות ובמקצועיות לגעת בלב כל אחד מהאורחים שלנו, גם כאלה שזו היתה עבורם היכרות ראשונה עם הזרם הקונסרבטיבי.

 

תודה על טקס בר מצווה שלעולם נזכור באהבה גדולה. הטקס היה כל מה שקיווינו לו ויותר מזה: מרגש, שמח, מכיל ומשתף, מעצים עבור בן, מכבד ומשפחתי ותודה שהיית חלק ממנו.

 

בשם בן, בשם במשפחה המורחבת ובשמנו, תודה מקרב לב ומצפים להיפגש שוב בעוד שנתיים בעז״ה בבר המצווה של גיא שלנו. יישר כח וכל טוב,

רחל ומייקל פלונר."

" הרב אהוד בנדל ערך את טקס בר המצווה של בננו איתי בכותל הדרומי בתאריך 21.3.13. הרב לימד את איתי לקראת הטקס.


ברצוננו להמליץ בחום לכל מי שמתלבט לגבי בחירת רב לבר המצווה.

אנחנו הגענו לרב דרך אתר האינטרנט ללא המלצות מוקדמות, ומצאנו אדם חביב, חם, נעים הליכות, אמין ומסור, שנתן מענה מושלם לכל בקשותינו.

הרב בנדל דייק בכל מפגש שנקבע, לימד את בננו ,איתי ,בצורה נינוחה, נעימה, ומעניינת, וערך טקס בר מצווה מכובד ומרגש שזכה למשובים מעולים מכל בני המשפחה שנכחו.

הגמישות שגילה הרב, האדיבות והרצון לסייע, תרמו להרגשת הביטחון שלנו בכל הקשור לאירוע מרגש וייחודי זה.

אם עדיין לא השתכנעתם, שוחחו איתו, ותתרשמו מייד!

 דפנה וגלעד."

" חזרנו מהכותל בהרגשה של הרבה שמחה והתעלות. לא חשבתי שזה יכול להיות כ"כ מרגש.  המקום הפרטי שהתאפשר לנו, הנעימות ויופי המקום, ובעיקר- הטקס בעל המשמעות העמוקה. כל זאת בצירוף להסברים שלך על כל צעד, דרכך לדבר בנועם, העזרה שלך בלהוליך אותנו ממש כאילו נתת לנו יד,  והיכולת שלך לנהל את הטקס בדרך שמתאימה לנו, כל אלה העצימו עוד יותר את החוויה עבורנו.

אז תודה גדולה מעומק הלב,

יותם וליאת בן-אדיבה"

" ברצוננו להודות לך מקרב לב על התמיכה, העזרה, ההכנה, הליווי והרוח היהודית החמה שהקרנת במעמד בר המצווה של בנינו בן ארנן.  היה כייף לעבוד איתך, אתה איש מקסים בעל מידות טובות ורוח חיובית!  לא נשכח לעולם את נוכחותך במעמד שמחתינו.

האור של ירושלים והאור שהפצת מנשמתך נגע בכולנו וישאר איתנו לנצח!

נמשיך להמליץ עליך בחום. כל טוב ותודות עמוקות.

משפחת ארנן "

"ברצונו להודות לך על טקס בר המצווה שערכת לבננו איתי בכותל.  הנחת את הטקס באופן שריגש אותנו ההורים ואת כול האורחים. אנחנו אנשים חילונים ופעם הראשונה הרגשנו כל כך קרובים למסורת היהודית. השילוב בין המקום המיוחד של הכותל המערבי והכותל הדרומי, אתר שלא הכרנו קודם, תחושת הקדושה העוצמה והיופי של המקום יחד עם ההנחיה המשתפת והמלמדת שלך, עריכת הטקס עצמו מ א' ועד ת'  לפי כל כללי הטקס, בשילוב  קטע שכתב איתי וקטע  שכתבנו אנחנו ההורים, נתן לנו להרגיש שנתת מקום לאישיות הייחודית של איתי. כמובן שאנחנו ממליצים לכל משפחה לעבור חוויה של עליה לתורה בכותל המסורתי בהנחיית הרב אהוד בנדל חוויה שלא נישכח כל החיים.

משפחת קליפר"

bottom of page